Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 


» Magnetická kolekcia šperkov
Magnetická kolekcia šperkov

Magnetické výrobky a ich účinky na organizmus

História magnetoterapie

Liečivé účinky magnetu boli známe už pred mnohými storočiami. Hippokrates liečil choroby kĺbov prikladaním rudy nazývanej magnetovec.Názov magnet bol odvodený od gréckeho mesta Magnézia,kde sa hornina ťažila.Vedecké základy magnetoterapie sa začali budovať koncom 19. a začiatkom 20. storočia v spojení s rozvojom fyziky, chémie a elektrofyziológie.

Použitie

Magnetoterapia sa s úspechom používa takmer vo všetkých odboroch medicíny ako dôležitá súčasť komplexnej terapie. Odborné poradenstvo lekárov v oblasti magnetoterapeutických pomôcok môže byť pre veľa ľudí so subklinickými ťažkosťami v oblasti ochorenia pohybového ústrojenstva / svalov, kĺbov/, kože, nervových ochorení a ďalších, neoceniteľnou pomocou.

Princípom pôsobeniastatického magnetického poľa na organizmus je to, že bunky sú slabé magnety s obidvoma polarizáciami, čo je dané účinkami magnetického poľa Zeme s indukciou 0,6 Gaussov, ktoré je stálou súčasťou životného prostredia človeka. Ak sú bunky vystavené pôsobeniu magnetu s indukciou 300 a viac Gaussov, prijímajú jeho polarizáciu. Na základe zmieneného princípu je zrejmé, že bunky môžu byť zmagnetizované. Na tejto báze dochádza k elektromagnetickým a biochemickým zmenám v bunkách a tým k priaznivému ovplyvneniu systému kostného, svalového, imunologického, hormonálneho, kardiovaskulárneho, zažívacieho a nervového.


Liečebné magnetické pole

Vplyvom liečebnej aplikácie magnetického poľa /pulzového alebo permanentného/ dochádza k pozitívnym biologickým zmenám v tkanivách, ktoré je možné využiť pri odstránení radu zdravotných problémov.

Účinky magnetického poľa je možné zhrnúť do 6 liečebných skupín a efektov:
  • analgetický /protibolestivý/
  • myorelaxačný /uvoľňujúci svalové kŕče/
  • vazodilatačný /rozširujúci krvné cievy/
  • urýchľujúci látkovú výmenu a detoxikačný
  • protizápalový, hojivý, regeneračný
  • protiedémový /protiopuchový/.

 

Aké účinky má magnetoterapeutický náramok?

Magnetoterapeutický náramok prispieva k stabilizácií krvného tlaku, zvyšuje okysličenie krvi, pomáha znižovať únavu. Taktiež sa podieľa na tlmení bolesti v oblasti zápästia /artróza, artritída, syndróm karpálneho tunela/, mierni zápaly a je dôležitou súčasťou prevencie tvorby krvných zrazenín.


Kto nemôže nosiť magnetoterapeutický náramok a prečo?

Ľudia so zavedeným kardiostimulátorom alebo defibrilárotom NESMÚ nosiť magnetoterapeutický náramok. Neodporúča sa tiež tehotným ženám tomu, že nebol preukázaný škodlivý účinok na plod.


Môže magnetoterapeutický náramok ovplyvniť únavu?

Vplyvom pôsobenia magnetického poľa náramku na železo, ktoré je súčasťou krvného farbiva /hemoglobínu/, dochádza ku zvýšeniu jeho schopnosti viazať na seba väčšie množstvo kyslíka. Zvýšené okysličenie krvi prispieva ku zníženiu pocitu únavy.


Ako dlho musím nosiť magnetoterapeutický náramok pri vysokom krvnom tlaku?

Na základe dlhoročných skúseností vychádzajúcich z čínskej medicíny, sa pri vysokom krvnom tlaku odporúča nosiť náramok na ľavej ruke a to denne minimálne 5-8 hodín. Vzhľadom na to, že každý človek je inak citlivý na magnetické pole, odporúča sa nosenie náramku stále, pri súčasnej kontrole krvného tlaku.


Môžu magnetoterapeutické náhrdelníky prispieť ku zníženiu bolesti krčnej chrbtice a svalov?

Magnetoterapeutický náhrdelník má preukázaný analgetický a myorelaxačný účinok, tzn. že magnetické pole podporuje tlmenie bolesti a uvoľnenie napätia krčných svalov.


UPOZORNENIE!!!

Magnety i kamene sú do náramkov vlepované. Nevystavujte ich dlhšiemu pôsobeniu vody  -  kúpanie, umývanie riadu apod.

 

Kolekcia hematitových šperkov


Hematitové šperky sú jedinečné svojim prirodzeným magnetizmom, ktorý vyrovnáva energetické hladiny človeka a pôsobí tak blahodárne na jeho zdravie. Hematit a ďalšie použité kamene sú z prírodnych materiálov a sú možné drobné odchylky v tvare alebo v  barve oproti vyobrazeniu v katalógu.


HEMATIT - Liečivý kameň čistiaci krv, harmonizuje auru nositeľa,pomáha pri rekonvalescencii a dodáva energiu v okamžikoch telesného alebo psychického vyčerpania.
AVENTURINE - Všestranný liečivý kameň, pomáhajúci vyrovnávať emócie, psychiku. Obnovuje vnútornú liečivú silu a rovnováhu jing/jang.
KARNEOL - Kameň motivácie, inšpirácie, dobrej nálady a pochopenia. Hovorí sa mu tiež kameň krvi, pretože blahodarne pôsobí na krvný obeh, ľadviny a slinivku.
AMETYST - Po stáročia vyzdvihujú liečitelia tento kameň "vyjasnenia" pre jeho účinky proti stresu, zlému spánku, bolestiam hlavy ci úzkostiam a strachu. Pomáha udržiavať vyváženú hladinu cukru.
TIGRIE OKO - tento nežný kameň vydáva upokojujúce vibrácie. Je nápomocný pri ťažkostiach s trávením, žalúdočnými vredmi. Pomáha nerozhodným v rozhodovaní...

MERIDIAN - základným materiálom je hematit, ktorý je prekladaný farebnými korálkami, prípadne ozdobným kovom.

 

Otázka: existuje osobitné zariadenie, ktoré meria silu magnetu?

Odpoveď: Áno. Nástroj, ktorý sa používa na meranie sily magnetu sa nazýva Gaussmeter, niekedy aj "magnetometer". V prípade neexistencie magnetického poľa prístroj zaznamenáva nulovú hodnotu. Ak je pole záporné, ručička sa posunie doľava. Ak je pozitívne magnetické pole, pohybuje sa ručička napravo.

 

Otázka: čo znamenajú hodnoty udávané u magnetov v gaussoch?

 

Odpoveď: Ide o tzv "magnetickú indukciu" prostredníctvom ktorej sa meria silu magnetu. Spoločnosť SBS  Trade používa vo svojich náramkoch iba najvýkonnejšie neodymové magnety (bežne 2500 gaussov na  magnet).

 

Otázka: môžem mať náramok na ruke a vykonávať každodennú činnosť?

 

Odpoveď: áno, náramky sú navrhnuté na celodenné nosenie. Napriek tomu sa odporúčajú odkladať pri umývaní, sprchovaní v teplej vode, atď. Niektoré náramky majú na povrchu nalepené liečivé kamene, ktoré by sa mohli v teplej vode uvoľniť a vypadnúť.

 

Otázka: videla som iné výrobky, ktoré boli oveľa drahšie ako výrobky SBS Trade a ich výrobcovia tvrdia, že majú lepšie magnety ako ktokoľvek iný. Ak ostatné výrobky sú drahšie, znamená to, že sú lepšie?

 

Odpoveď: to Vám ostatné firmy sa snažia iba vsugerovať. Ak si zakúpite vysokoenergetické neodymové magnety od spoločnosti  SBS Trade, kupujete si najlepšie magnety známe súčastnej modernej vede. Naše magnety sú silné a pretrvávajúce (Prečo platiť viac?).

Otázka: ako zistím, že magnety pôsobia?

 

Odpoveď: najbežnejší spôsob, ako spoznať, že magnety fungujú, je skutočnosť, že vaša bolesť ustupuje. Niektorí ľudia, ktorí používajú magnetoterapiu, hovoria, že v oblasti, ktorá je magnet priložený pociťujú teplo. Každý reaguje inak a nebýva bežné, aby človek, ktorý vyskúša terapiu magnetickým náramkom nereagoval vôbec.