Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 


» Pozlátene šperky
Pozlátene šperky

 

 

V tejto kolekcii sú zlatom alebo rhódiom pokovované šperky a šperky zo striebra 925. Nie je to žiadna masívna bižutéria, ale jemné, prepracované šperky. Šperky sú osádzané CZ kryštáľmi rôznych farieb, kryštáľmi Swarovski, perlami a polodrahokamami.


Základ týchto šperkov tvorí striebro alebo zliatina medi a zinku, ktorý je pokovený 14-ti karátovým zlatom alebo rhodiom. Rhódium je veľmi drahý kov zo skupiny platinových kovov. Prstene majú vzhľad bieleho zlata. Pokiaľ je šperk strieborný, je to vždy uvedené v popise a v kóde šperku je písmeno S. Takéto strieborné šperky môžu byť naviac ešte rhódiované. Zvyšuje sa tak ich odolnosť a vylepšuje vzhľad. Šperk má vzhľad bieleho zlata. Označenie je RS.


Ostatné šperky majú základný materiál zliatinu medi a zinku, ktorá je pokovovaná  vrstvou rhódia alebo pozlátená 14 alebo 18 karátovým zlatom /celá rada rôznych vrstiev, vrátane silnej zlatej vrstvy na záver/. Nanesené Rhódium je ušlachtilý kov zo skupiny platinových prvkov, ktorý je veľmi stály, tvrdší a viac odolný voči vonkajším vplyvom, ako je svetlo, ľudský pot, voda - aj morská a ďalšie. Rhódiované šperky sú teda odolnejšie. Označenie rhódiovaných šperkov v kóde je R, pozlatených písmenem G. Pokiaľ ide o kombinaciu pozlatenie a rhódiovánie, označenie je T.


Šperky sú bez obsahu olova a niklu. Nikel nie je vôbec v procese výroby používaný.
Málokto vie, že dnes je vätšina šperkov z bielého zlata pokovovaná práve rhódiom, šperky majú potom zaručenú odolnosť,  tvrdosť  a krásný vzhľad po dobu min.5 rokov.

 

Použité kamene


CZ kryštály - Cubic Zirconia - sú moderné syntetické kamene rôzných farieb, ktoré nahrazujú pravé kamene.Tvrdosť CZ kryštálov je 8,5 - 9 (diamanty majú tvrdosť 10).Najznámejšími CZ kryštálmi sú kryštál Swarovski, ktoré sú osadené do niektorých našich šperkov.
Šperky s kódami 80xyz s CZ kryštálmi sú osádzané ruskými CZ kryštálmi, ktoré sú jedny z najkvalitnejších vôbec a vynikajú svojím dokonalým leskom, výbrusom a priezračnosťou.

Z čoho sú šperky vyrobené


G - 14-ti karátové zlato
R - rhodium
L - dva kovy: matné rhodium a zlato
F - matné zlato
Z - dva kovy: matné zlato a matné zlato
M - matné rhodium
N - rhodium a matné rhodium
K - zlato a matné zlato
T - dva kovy: rhodium a zlato
O - onyx
S - šperky, ktoré majú v kódu S sú strieborné - striebro 925 (napr. RS, GS, MS ...)

Dámske prstene

 

Veľkosti prstenov sú označované v amerických veľkostiach. K tomu zodpovedajú veľkosti v milimetroch :
vel.5 (15,7 mm, 49 - 50),
vel.6 (16,5 mm, 51,5 - 52),
vel.7 (17,35 mm, 54),
vel.8 (18,19 mm, 56 - 57),
vel.9 (18,89 mm, 59 - 60),
vel.10 (19,84 mm, 61 - 62).
Pokiaľ je prsteň široký, je treba zvoliť väčšiu veľkosť.

 

Pánske prstene

 

Veľkosti prstenov sú označované v amerických veľkostiach. K tomu zodpovedajú veľkosti v milimetroch:
vel.9 (18,89 mm, 59 - 60),
vel.10 (19,84 mm, 61 - 62),
vel.11 (20,68 mm, 64),
vel.12 (21,49 mm, 66 - 67),
vel.13 (22,33 mm, 69),
vel.14 (72 - 73).

Brošne

 

Brošne majú v priemer 3,5 až 4,5 cm.

 

Retiazky s príveskami, náhrdeľníky.


Prívesky sú dodávane aj s retiazkou, pokiaľ sú na fotografií takto vyobrazené. Retiazky a náhrdeľníky sú vyrobené tak, že je dĺžka nastaviteľná od 40 - 46 cm.

 

Náramky

 

Dĺžka náramkov je 19 - 20 cm. Dĺžka u náramkov z očiek je nastaviteľná. Najväčšie kamene v náramkoch cca 9 mm.


Šperky pre malé slečny - náramky.Náramky pozlátene a rhódiovane, email, dĺžka 16 cm a 20 cm, vždy s nastaviteľnou dĺžkou.