Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 


» Použitý materiál
CRISTALUNA

CRISTALUNA vytvára jedinečné exkluzívne šperky z transparentného alebo farebného akrylického kryštálu, vyzdobené komponentmi CRYSTALLIZEDTM Swarovski Elements.

Tieto šperky sú inšpirované pulzujúcim životom a invenciou designerov milujúcich krásu. Kolekcia šperkov CRISTALUNA sa inšpiruje najnovším módnym trendom.

Každý šperk tak odzrkadľuje nadčasový design a jemný cit pre dokonalé spracovanie.

Kolekcia je vytvorená s maximálnou pozornosťou a starostlivosťou. Špeciálny acryl je ručne vytvarovaný a upravený pre precízne vkladanie Swarovského elementov kryštáľov.

Tento nadčasový materiál má niekoľko presvedčivých výhod ako sú predovšetkým nízka hmotnosť, pevnosť, tvarová stálosť, nealergický vplyv na pokožku a príjemnosť na dotyk. Všetky šperky sú jedinečné a rozpoznateľné leskom a žiarou komponentov CRYSTALLIZEDTM Swarovski Elements.

Jednoduchý no zároveň unikátny design a invencia našich návrhárov sú určené na jediný cieľ, a to na zvýraznenie Vašej jedinečnosti. Každý kus je podrobený viacnásobnej a prísnej výstupnej kontrole kvality, a preto veríme, že Vás bude dlho skrášľovať.

Všetky komponenty a retiazky sú vyrobené zo striebra o rýdzosti 925 a pokovené rhodiom.

Šperky sú hypoalergénne.

Šperky sú dodávané v darčekovej krabičke.

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Použitý materiál

Kolekcia šperkov rhodiované a pozlátene

V tejto kolekcii sú zlatom alebo rhódiom pokovované šperky a šperky zo striebra 925. Pokiaľ je šperk strieborný, je to vždy uvedené v popise a v objednávacom kóde je písmeno S. Takéto strieborné šperky môžu byť najviac ešte rhódiované. Zvyšuje sa tak ich odolnosť a vylepšuje vzhľad. Šperk má vzhľad bieleho zlata. Označenie je RS.

Ostatné šperky majú základný materiál zliatinu medi a zinku, ktorá je pokovovaná  vrstvou rhódia alebo pozlátená 14 alebo 18 karátovým zlatom / celá rada rôznych vrstiev, vrátane silnej zlatej vrstvy na záver/. Nanesené Rhódium je ušľachtilý kov zo skupiny platinových prvkov, ktorý je veľmi stály, tvrdší a viac odolný voči vonkajším vplyvom, ako je svetlo, ľudský pot, voda - aj morská a ďalšie. Rhódiované šperky sú teda odolnejšie. Označenie rhódiovaných šperkov v kóde je R, pozlátených písmenom G. Pokiaľ ide o kombináciu pozlátenie a rhódiovanie, označenie je T.

Šperky sú bez obsahu olova a niklu. Nikel nie je vôbec v procese výroby používaný.
Málokto vie, že dnes je väčšina šperkov z bieleho zlata pokovovaná práve rhódiom, šperky majú potom zaručenú odolnosť,  tvrdosť  a krásny vzhľad po dobu min.5 rokov.

Použité kamene

CZ kryštály - Cubic Zirconia - sú moderné syntetické kamene rôznych farieb, ktoré nahrádzajú pravé kamene. Tvrdosť CZ kryštálov je 8,5 - 9 (diamanty majú tvrdosť 10).
Najznámejšími CZ kryštálmi sú kryštály Swarovski, ktoré sú osadené do niektorých našich šperkov.

Chirurgická oceľ 316L
(Stainless steel), oceľové šperky

- je najviac oxidácií odolávajúca oceľ zo série 300 nehrdzavejúcich ocelí, ktoré sú používané na výrobu telových implantátov
rovnako ako na výrobu šperkov.


Práve naše šperky sú zhotovené z ocele vysokej kvality
s označením 316L, ktorá je tiež najvhodnejšia na výrobu piercingov.

Hlavné výhody chirurgickej ocele 316L:
- neohýba sa a neláme
- nemení farbu
- netvoria sa na povrchu žiadne škvrny
- hypoalergena - nie sú žiadne alergické reakcie
- neuvolňuje žiadne niklové soli


Všetky naše výrobky sú povrchovo opracované s použitím unikátnej technológie nazývanej elektromagnetické leštenie (PVD technológia).
Táto technológia dômyselným spôsobom odstraňuje malinké nerovnosti z povrchu šperku.
Výsledkom je extrémne lesklý a hladký povrch šperku.

PVD technológia ponúka alternatívne využitie výhod galvanizácie.

- vysoká tvrdosť
- odolnosť proti odretiu
- farebná stálosť bez dúhovenia
- vysoká odolnosť proti korózií
- UV stálosť.

 

Silnovrstvene pozlátené súpravy


Tieto šperky sú pozlátené chránenou technológiou SUBAGE - to je  plnohodnotná náhrada výrobkov z masívneho
zlata a to za zlomok ich ceny.
Šperky sú osádzané CZ syntetickými kameňmi mimoriadnej tvrdosti a vysokého lesku, ktoré sa používajú tiež na
šperky Swarovski.

Dokonalé spracovanie detailov, prísne dodržiavanie technologických postupov – to všetko robí z našich výrobkov
unikátne šperky tej najvyššej triedy.

Technológia SUBAGE

 

Nová technológia zlatenia SUBAGE odstraňuje problém odolnosti zlatenej vrstvy voči pôsobeniu agresívnych prvkov, ktoré obsahuje pot. Retiazky zlatené touto novou technológiou odolávajú pôsobeniu potu mnohonásobne dlhšie ako pri použití inej technológie.


Na priložených fotografiách vidíte rozdiel medzi retiazkami, ktoré boli spracované bežnou technológiou zlatenia a novou technológiou SUBAGE.


Táto technológia odstraňuje problém odolnosti zlatenej vrstvy proti pôsobeniu agresívnych prvkov obsiahnutých v pote.
S týmto problémom sa stretávajú všetci výrobcovia silne zlatenej bižutérie.

V ľudskom pote každého človeka sa nachádzajú stopové prvky síry, jódu a ortuti. Pôsobením týchto látok na zlatenú vrstvu dochádza k narušeniu tejto vrstvy. Tieto agresívne prvky prenikajú mikroskopickými pórmi až k samotnému základnému materiálu, ktorý postupne rozrušujú. Na začiatku malinké trhlinky sa zväčšujú až po určitom čase príde k narušeniu v takom rozsahu, že sú na retiazke už voľným okom viditeľné čierne bodky. V ďalšej fáze sa tieto bodky spojujú, a potom dochádza k plošnému odlupovaniu zlatenej vrstvy. Jedinou možnou obranou, ako bolo predtým možno tento proces oddialiť, bolo nanesenie čo najväčšej vrstvy zlata. Vznikal však problém finančnej dostupnosti takéhoto výrobku, lebo každý mikrón zlata je veľmi nákladný a premietne sa podstatne do ceny výrobku.
Z tohto dôvodu sa pri použití bežnej technológie praktikuje kompromisné riešenie, a na výrobky sa nanáša vrstva zlata - 1 mikrón. Táto vrstva zodpovedá 50 až 70 násobku zlatenej vrstvy, ktorá sa nanáša na bežnú bižutériu.
Výrobky zlatené jedným mikrónom zlata odolávajú spoľahlivo bežnému oteru a vode. Z tohto dôvodu doporučujú výrobcovia nosiť retiazky na odeve a pravidelne ich čistiť, lebo v opačnom prípade sa na retiazke začnú objavovať známky narušenia, v niektorých prípadoch už po mesiaci nosenia.

Pri tejto príležitosti je na mieste uviesť na pravú mieru tvrdenie mnohých predajcov, ktorí bez ostychu deklarujú na svojom tovare zlatenie o sile dva, tri a veľakrát až päť mikrónov. Tieto tvrdenia sú veľmi neseriózne, lebo cena takto silne zlatených výrobkov by odpovedala niekoľkonásobku ceny, za ktorú svoj tovar ponúkajú. Doporučujeme v týchto prípadoch požadovať protokol o meraní a prehlásenie o zhode. Avšak ani v týchto prípadoch nemusí byť pravdou, že je na ponúkanom tovare skutočne nanesená uvedená vrstva zlata. Sú  známe prípady, kedy neseriózni výrobca ozlatí vzorky určené na merania silnou vrstvou Au, avšak na trh dodávajú výrobky, ktoré sú zlatené v priemere 0,25 mikrónov. Pri našich kontrolných meraniach sme zistili, že iba na jednej z takýchto retiazok bola nameraná hodnota 0,39 mikrónov a to iba v jednom bode. V ostatných meraných bodoch nedosahovala zlatená vrstva ani 0,25 mikrónov!

Jedinou istotou ako zistiť skutočnú vrstvu naneseného Au, preto zostáva meranie nedeštruktívno rentegeno-analytickou metódou. Ide  však o veľmi nákladnu záležitosť, ktorá vysoko prevyšuje cenu retiazky. Jedno meranie na prístroji XRay-ComPact, ktorý docieľuje presnosť jednej stotisíciny milimetra, účtujú firmy od 200 do 250EUR.

Aby sme zákazníkov ušetrili týchto nákladov a neistôt z nekvalitného zlatenia, vyvinuli sme hore uvedenú technológiu SUBAGE, ktorá zaručuje dlhodobú trvanlivosť zlateného tovaru a vysoko prekračuje záručnu dobu.

Obrovskou výhodou aj tak je skutočnosť, že Vám výrobca šperky môže znovu pokoviť (pozlatiť, postriebriť) a vrátiť im tak pôvodny lesk a farbu, pokiaľ by prišlo neopatrnou manipuláciou  k drobnému narušeniu povrchu.

Zlatenie SUBAGE

 

Tu sa môžete pozrieť na zloženie jednotlivých ochranných vrstiev nášho zlatenia SUBAGE, ktoré zabraňuje černaniu a korózií výrobkov.